Expres Menu nebo Adventure Menu?

Expres Menu a Adventure Menu mají hodně společného. S jídly pocházející z kuchyně v podhůří Krkonoš máme jen ty nejlepší zkušenosti. Na následujících řádcích se dozvíš v čem se jídla těchto firem liší a co stojí za výjimečnou kvalitou a chutností těchto jídel?

Co mají společného

Obě tyto firmy nabízí excelentní trvanlivá jídla bez konzervantů, dochucovadel, barviv a další zbytečné chemie. Trvanlivost je zajištěna speciální tepelnou úpravou. Zjednodušeně bychom řekli zavařováním, ale není to úplně přesný pojem. Expres Menu disponuje patentovanou metodou CTP – Kontinuální Tepelný Proces. Adventure Menu zase využívá MRE – Meal Ready to Eat.
Díky tomu vydrží čerstvé po několik let i při pokojové teplotě.

Dalším společným znakem je důraz na kvalitu a čerstvost jednotlivých surovin. Obě firmy si zakládají na surovinách od lokálních farmářů a výrobců. Najdeme tak vejce od slepic z volného chovu nebo uzeniny vyrobené tradičně lokálními řezníky.

V neposlední řadě je potřeba zmínit, že všechna jídla jsou vařena hezky růčo fůčo. Celou noc tažené vývary, restování na zastudena lisovaném oleji. V Expres Menu dokonce vyvinuli vlastní bezlepkovou směs mouky – z kukuřičné a rýžové.

Liší se vůbec v něčem?

Ale samozřejmě! Pojďme se na rozdíly podívat.

Asi nejvýraznějším rozdílem sterilovaných jídel je jejich skladba. Expres Menu má samostatně hlavní jídlo a přílohu. Výhodou tohoto řešení je možnost využití vlastní přílohy. Prostě dát si třeba Kuře po zahradnicku a k tomu čerstvý chleba z pekárny vedle kempu nebo kombinovat s některou s připravených příloh. Naproti tomu Adventure Menu má kompletní jídlo včetně přílohy.

Gramáž u Expres Menu je následovná: 1 porce 300 g, 2 porce 600 g, přílohy 400 g a snídaně 300 g. Adventure Menu má standardní porci 400 g, snídaně 250 g. U lyofilizovaných jídel po rehydrataci dostanete 400 g ze standardní porce a 600 g z big balení.

Zmíněná skladba porcí tak trochu předurčuje využití. Expres Menu se nám osvědčilo v kempech a na ubytováních s kuchyňkou. Také pokud je jídlo připravováno pro více lidí, je pohodlnější opět Expres Menu.

Adventure Menu jsme si oblíbili spíše při sólových akcích více do divočiny – prostě adventure!

Adventure menu má v nabídce také dehydratovaná jídla. Ta jsou tzv. lyofilizací zbavena vody. Díky tomu jsou lehounká a skladná – super věc na trekking. Po zalití horkou vodou dojde k rehydrataci, čímž získáme plnohodnotné a opravdu chutné jídlo.

Velkou výhodou Expres Menu je přirozená absence lepku. Je tedy vhodné i pro celiaky!

Kromě samostatných příloh má Expres Menu v nabídce i svačinky, jako třeba žemlovku nebo paštiky.

Shrnutí

Expres Menu

  • Samostatně hlavní jídlo a přílohy
  • Osvědčilo se nám do kempů a pro více lidí
  • Pouze sterilovaná jídla
  • Širší nabídka, včetně svačinek a výběru mezi jedno- a dvouporcovými jídly
  • Všechna jídla jsou bezlepková

Adventure Menu

  • Kompletní jídlo včetně přílohy
  • Lepší využití v outdooru a při vaření pro jednoho
  • Sterilovaná i lyofilizovaná jídla
  • V nabídce také dětská jídla
  • Vymysleli samoohřev (použitelné i pro Expres Menu)
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz